( / ) ( / ) ( / ) ( / ) ( / ) ( / ) ( / ) ( / ) ( / ) ( / )
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Даночната служба на САД е заинтересирана за тргување со алкохоли

Американските инвеститори, кои се надеваа дека ќе избегнат да плаќаат данок на профит од тргувањето на Алтокеме, се во непријатно изненадување. Особено за да се осигура дека корисниците на САД не прибегнуваат кон ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Доверливи трансакции ќе се појават во Lightcoin по Биткоин

Творец и инвеститорот Laytkoina Чарли Ли (Чарли Ли) рече дека новите технолошки достигнувања кои може да помогне во зголемување на доверливоста Bitcoin трансакции и laytkoina.Rezyumiruya дистрибуција pismoiz група ...

Биткоинска анализа

Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Анализа на bitcoin 29.01.2018: долниот дел е донесен

Изминатата недела може да се нарече неутрален-позитивен за бикови: немаше сериозни падови, како и брз раст. Ох ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Во рекорден пад на стапката на крипто валута, виновни се фјучерси?

Битката курсот може да се манипулира со Вол Стрит. Барем така мислат Ен-Ен, што забележа дека многу финансиски компании ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Зошто криптовата валута паѓа и што треба да правам?

Пазарот на крипто валута во повеќето случаи е предмет на општите закони на трговската размена, па затоа се карактеризира со подеми и падови ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

ОН се свртува кон Ethereum за спроведување на своите проекти

Во мај оваа година, ОН достави друга група помош за сириските бегалци кои живеат во кампот Азрак на територијата на ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Битката курсот ја надмина марката $ 10,000

Во текот на изминатиот ден Bitcoin беше во можност да се зголеми во цена од $ 1000, зголемувајќи се од $ 9,300 до $ 10300, кој ги надмина психолошките ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Биткоин денес: аналитичар за 31.01.2018

Трошоците за bitcoin, по брзиот пад под $ 10,000, се вратија во зоната над $ 10,000, но растот може да биде краткотраен, анализа ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Финансиските аналитичари предвидуваат биткоин тешко време

Наспроти позадината на тековната пазарна корекција на валутата Крипто, финансиските аналитичари продолжуваат да инсистираат на тоа дека Биткоин нема да може да постигне ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Анализа на битката курсот: пазарот се превртува внимателно напред

Минатата недела, биткоинската стапка почна да го менува мечениот тренд во бик и го достигна нивото на цените на $ 11,300, ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Битката на аналитика на 28.01.2018: биткоин излегува од стагнација

Во текот на изминатите 24 часа, за време на објавувањето, биткоинската стапка не се промени многу. Според Coinbase, денот започна во $ 11,436 ...

Bloccain

CoinMarketCap отпочнува "посигурен" API

Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).
«Наши выпуски новых продуктов показывают, что мы постоянно обновляемся и стремимся помочь в расширении использования криптовалюты. Если вы также верите в то, чего мы хотим...

Британскиот парламентарец одби да ја држи позицијата на советник ...

Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).
Имиња на учесници (разделени со запирка).

OTC пазарот Биткоин: тука се склучени договори со милијарди долари

Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).
Цените на крипто-пазарот се непредвидливи и често покажуваат висока варијабилност. Дури и големите средства, како биткоин и етериум, може да ја променат цената на 3-10% дневно. Ако на пазарот ...

Платен систем

Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Мониторинг на менувачките канцеларии BestChange.com

Способноста брзо да се споредат најпопуларните разменувачи и да се избере најпрофитабилната стапка со најмала провизија. Оние кои работат со е-валути и разни чанти ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Напредно Кеш

Advanced Cash - Деньги + Интернет = Просто В поисках заработка в интернете, вы наверняка задавались вопросом: «Как конвертировать электронную валюту в фиатную?»В интернете существуют различные способы обмена электронных валют,...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

NixMoney - Cybercurrency на иднината.

"Високата технологија ја штити вашата инвестиција!" Денес ние ќе разгледаме еден од платните системи, кои се појавија релативно неодамна, но веќе успеа да ја стекнат довербата и популарноста на корисниците ...

Преглед на крипто-валута

Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Основни крипто-валути

Два чекори назад Ако ги погледнете врвните линии на врвот на крипто валутата денес, тогаш ќе се отвори сликата за општиот пад на стапката на сите големи крипто-валути. Се чини дека сите големи дигитални ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Крипто валута данок

Економист: Русија ќе се обиде да ја искористи криптовартијата во Русија Како што објасни Сергеј Хетанов, и покрај модерноста на таквиот начин на плаќање, ги има своите недостатоци во однос на ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Млади Ctrifts 2017

Најсреќна крипто валута во светот Прочитајте исто така: Биткоин стана извор на инспирација за многу алтернативни дигитални валути кои се обидуваат да го дуплираат нејзиниот успех. И покрај фактот дека нивната инвестиција ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Како да напишете Ethereum паметен договор од нула?

Една од најпопуларните карактеристики на Ethereum е паметен договор. Се повеќе и повеќе луѓе сакаат да создадат и работат ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Монети испратени на погрешна адреса - еден од видовите на приходи на операторите на размена

Размената има корист од грешките направени од корисниците кога праќа парички на погрешни адреси, полнејќи големи ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Како да го заштитите вашиот паричник за крипто валута: 16 едноставни совети за почетници

Буквално неодамна, милиони луѓе се приклучија на светот на крипто-валута. На пример, да Coinbase, еден од најголемите крипто ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Топ-5 базени за рударски биткоини

И покрај создавањето на нови виртуелни валути, биткитен останува најпопуларниот. Со растечкиот интерес за биткитен ...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Виталик Бутерин објави преглед на концептот на Зк-СТАРК на неговиот блог

Основачот на Platforma Ethereum, Виталик Бутерин, неодамна објави напис на својот блог, кој дава ...

Рударство

Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Рударство на NVIDIA видео картичка

Екстракција на дигитални монети со помош на видео картички Nvidia е прилично популарен тип на интернет приходи. Опремата ви овозможува да извлечете виртуелно злато со решавање на специфични проблеми за кои ...

Bitcoin

Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Тајланд легализираше крипто-валути

Сообщается, что власти Таиланда намерены обложить операции с криптовалютами двумя видами налогов. Итоговый вариант соответствующего законопроекта был утверждён Министерством финансов. Согласно законопроекту, сделки с...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

На фармата ќе се отвори крипто-валути во Новосибирск

Индустриальный парк «Экран» был запущен в 2016 году на базе одноимённого завода. Сейчас в парке работают около 180 индивидуальных предпринимателей и предприятий, в которых...
Крипто валута (биткоин, етериум, алткоин).

Банката на меѓународни порамнувања се спротивстави на создавањето на централизирани дигитални валути

«В зависимости от контекста, сдвиг вкладов во время кризиса может быть значительным. Важнейшим элементом таких общесистемных сдвигов является более высокая чувствительность вкладчиков к действиям...
ru Russian
X
Yandeks.Metrika
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!